Problemy z erekcją, przedwczesny wytrysk, obniżone libido

Wielu mężczyzn boryka się z problemami związanymi z erekcją czy przedwczesnym wytryskiem. Co ważne, problemy te dotykają sporej grupy mężczyzn i to bez względu na wiek. Ważne jest, aby tego typu problemów nie lekceważyć. Najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty. Warto wiedzieć co jest przyczyną tych problemów oraz jak wygląda i przebiega proces leczenia.

Przedwczesny wytrysk

Częsty problem występujący u mężczyzn to przedwczesny wytrysk. Problem ten często uniemożliwia przeżycie przyjemności seksualnej przez oboje partnerów. O przedwczesnym wytrysku mówić można jeśli dochodzi do niego przed 2 minutami od rozpoczęcia penetracji. Nie zawsze jednak przedwczesny wytrysk oznacza problem. Jeśli dochodzi do niego po długiej absencji seksualnej i przy dużym podnieceniu to często jest to zjawisko naturalne. Problem pojawia się wówczas jeśli przedwczesny wytrysk powtarza się regularnie. Przyczyny tego problemu mogą być różne. Jednym z nich może może zbyt duża wrażliwość mężczyzny na bodźce zewnętrzne, w tym przypadku na dotyk. Problem może także wynikać ze złych doświadczeń seksualnych w młodym wieku. Mowa tu choćby o pośpiesznych stosunkach lub takich, które odbywały się w atmosferze napięcia. Jednym ze sposobów na radzenie sobie z przedwczesnym wytryskiem jest stosowanie prezerwatyw. Te obniżają wrażliwość penisa. Bardzo ważna jest jednak współpraca w partnerką. Może ona pomóc w powstrzymaniu wytrysku. Rozwiązaniem może być ściśnięcie palcami czubka penisa przed zbliżającym się wytryskiem. Jeśli te sposoby nie pomogą warto jest wybrać się do seksuologa.

Obniżone libido

Innym problemem często występującym u mężczyzn jest obniżone libido, czyli zmniejszone zainteresowanie seksem. Jeśli występuje ono rzadko to nie stanowi problemu. Może wynikać po prostu ze stresu czy zmęczenia. Problem zaczyna się w sytuacji jeśli mniejsze zainteresowanie seksualne trwa dłuższy okres czasu. Zwłaszcza jeśli dotyczy to osoby, która wcześniej była normalnie aktywna seksualnie. Najczęściej przyczyną tego problemu jest zmniejszona ilość testosteronu w organizmie. Jest to oczywiście naturalne. Zwykle po 25 roku życia organizm wytwarza mniej testosteronu. Warto jednak problem ten skonsultować z lekarzem. Przyczyną obniżonego libido może być bowiem niedoczynność jąder. W takim przypadku wykonać należy testy na poziom testosteronu. Jeśli wykażą one jego zbyt małą ilość wówczas konieczne może być zastosowanie leczenia farmakologicznego.

Problemy z erekcją

Brak wzwodu powoduje brak możliwości odbycia stosunku seksualnego. Jest to zatem problem bardzo poważny. Dlatego tak ważne jest, aby zdiagnozować przyczynę problemów z erekcją oraz rozpocząć leczenie. Przyczyn problemów z erekcją może być kilka. Jednym z nich mogą być zmiany w naczyniach krwionośnych penisa. To może wiązać się z poważnymi chorobami, np. nadmiarem cukru we krwi lub z miażdżycą. Dlatego jeśli zauważy się problemy z erekcją udać należy się do lekarza w celu wykonania badań. Leczenie problemów z erekcją często rozpoczyna się od leczenia choroby podstawowej. Dopiero potem lekarz może przepisać leki mające na celu poprawę erekcji. Problem z erekcją dotyczy nie tylko jej całkowitego braku, ale także tzw. erekcji częściowej. Polega ona na tym, że penis jest w niepełnej erekcji. Uniemożliwia do jednak odbycie stosunku seksualnego. Często w takim przypadku erekcja zanika całkowicie po rozpoczęciu penetracji. W takim przypadku powodem są często problemy emocjonalne, np. obawa przed niesprawdzeniem się w oczach partnerki.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/