Poznaj typowe przyczyny problemów z erekcją!

Wbrew pozorom, coraz większa grupa mężczyzn zmaga się z obniżonym libido. Niestety, ale współczesny tryb życia, ciągły pośpiech oraz niejednokrotnie nadmiar stresu w ciągu dnia sprzyjają obniżonemu popędowi seksualnemu. Szybkie tempo życia oraz często wysokie wymagania co do sfery intymnej sprawiają, że problem zamiast zmniejszać się wraz z rozwojem cywilizacji, rośnie wręcz lawino.

Niskie libido u mężczyzny – jakie są jego powszechne przyczyny?

Zacznij od tego, że z niskim libido mamy wtedy do czynienia, gdy mężczyzna nie jest zainteresowany współżyciem seksualnym przez okres co najmniej 6 miesięcy. Jeśli partner wie, jak ważna jest dla partnerki w związku sfera intymna i mimo tego, nie wykazuje żadnej inicjatywy do odświeżenia ich wspólnego życia seksualnego to mamy do czynienia z typowym spadkiem libido u faceta.

Do jednych z najpowszechniejszych przyczyn niskiego libido u mężczyzn należy nieodpowiedni tryb życia. Co należy pod tym sformułowaniem rozumieć? Siedzący tryb życia, niewielka aktywność fizyczna, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu oraz innych używek, dieta bogata w przetworzone produkty bardzo często stoją za problemami z seksem.

Typowe problemy z erekcją – jak sobie z nimi radzić?

Jeśli powyższe przyczyny zgadzają się z obrazem codziennego funkcjonowania mężczyzny to należy go po prostu uświadomić, gdzie tkwi źródło problemów i spróbować razem eliminować lub ograniczać hamujące erekcję czynniki. Warto zachęcić mężczyznę na wspólne wieczorne spacery, zdrowsze obiady, zaprzestanie palenia papierosów lub spożywania alkoholu, a wszystko w krótkim czasie powinno powrócić do normy.

Choroby a zaburzenie popędu seksualnego u mężczyzny

Ostatnie czasy coraz częściej u mężczyzn, u których pojawia się problem z erekcją występują również inne dolegliwości. Do najczęstszych chorób, które są powiązane z niskim libido należą:

  • cukrzyca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroba wieńcowa,
  • nawracające infekcje układu moczowego,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • zaburzenia hormonalne.

W przypadku niepewności, co do stanu zdrowia, warto udać się do seksuologa, który skieruje na odpowiednie badania i wdroży prawidłową kurację.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/